هنرستان فنی و هنر شهید طالبی نجف آباد اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی

بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی - 98/3/22 الی 98/4/15

(بخش دانش آموزی : پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم)

سال تحصیلی 98-1397

به منظور پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، شناسایی، تربیت و هدایت نظام مند دانش آموزان مبتکر و نوآور و تبلیغ و ترویج روحیه پژوهش و نوآوری در بین دانش آموزان و هنرجویان، هر ساله بخش دانش آموزی جشنواره جوان خوارزمی ویژه دانش آموزان و هنرجویان دوره دوم متوسطه توسط وزارت آموزش و پرورش اجرا می شود.

اهداف :

1- ایجاد زمینه های لازم برای بروز، رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و هنرجویان

2- توسعه و تعمیق روحیه پژوهش و نوآوری

3- حمایت و هدایت مادی و معنوی دانش آموزان پژوهشگر و نوآور

4- کاربردی کردن علوم و ارتباط دادن آن با زندگی و نیازهای جامعه

5- ارزش بخشیدن به دستاوردهای علمی و فنی دانش آموزان و هنرجویان

6- آماده سازی نسل جوان برای ورود به میدان رقابت های علمی و فنی

7- هدایت استعدادها و خلاقیت ها در جهت رفع نیازهای مراکز علمی و صنعتی

8- آشنایی دانش آموزان با پژوهش و شیوه های کشف و حل خلاقانه مسائل علمی و فنی

9- انجام کارهای علمی، فنی و پژوهشی به شیوه گروهی با حفظ رقابت سالم و سازنده

10- تولید دانش و بومی کردن علوم

ثبت نام از 98/3/22 الی 98/4/15 در سایت ykh.medu.ir با داشتن نام کاربری و رمز همگام امکان پذیر است

هنرجوی شرکت کننده برای دریافت رمز سامانه همگام به مدرسه مراجعه کند یا در پایین همین صفحه روی کلمه نظر کلیک کرده و درخواست خود را به صورت نظر بفرستد.

مسابقات کشوری دروس شبکه و تجارت رشته شبکه و نرم افزار

۹۸/۳/۲۰ اعلام نتایج مسابقات کشوری  رشته شبکه و نرم افزار رایانه

کسب رتبه چهارم کشوری در مسابقات  شبکه و سخت افزار را به هنرجویان امیرمصطفی حاجی صادقیان و سعید اصلاحی تبریک می گوییم

امیرمصطفی حاجی صادقیان سعید اصلاحی

کسب رتبه سوم کشوری در مسابقات تجارت الکترونیک و امنیت شبکه را به هنرجویان سجاد مومنی و حسین سلطانی تبریک می گوییم

سجاد مومنی حسین سلطانی

اولین دوره جشنواره ملی ایده بازار و طرح های خلاق و نوآورانه

شیوه نامه اجرایی اولین دوره جشنواره ملی ایده بازار و طرح های خلاق و نوآورانه 

با تغییر نظام آموزشی و استقرار کامل نظام 3-3-6 مسابقات و جشنواره های شاخه فنی و حرفه ای در پنج محور المپیاد شایستگی محور، ساخت پروژه و فناورانه، ایده بازار، جشنواره هنرهای تجسمی و الگوهای برتر تدریس برگزار خواهد شد.

هنرجوی عزیز، شما هیچ محدویتی در تولید ایده ندارید ..
امروزه خلاقیت ایده پردازی و نوآوری، انقلابی بزرگ در حوزه های کارآفرینی و ظهور کسب و کارهای نوپا در جهان بوجود آورده است. به منظور گردآوری و تسریع ورود ایده ها به بازار تولید محصوﻻت، مسابقات ایده پردازی در سراسر دنیا و با موضوعات مختلف شکل گرفته اند تا جریان تبدیل ایده به پدیده و در نهایت ورود به بازار را تسهیل و تسریع نماید. تدوین فعالیت های یاددهی -یادگیری در دروس مختلف نظام جدید آموزش های فنی و حرفه ای بر اساس برنامه درسی ملی و حوزه یادگیری کار و فناوری ،دیدگاه خلاقانه، نوآورانه وفناورانه حاکم می باشد. از اینروانتخاب راهبردهای یاددهی -یادگیری در فرآیند این نوع آموزش ها به کمک مواد و رسانه های یادگیری به منظور تحقق شایستگی ها استوار است. در تحول نظام جدید )تعلیم وتربیت برمبنای شایستگی (آموزش های مذکور سبب تحریک استعدادها برپایه طرحهای خلاقانه ای است که از ذهن طراوش می کند وبه مرحله شکوفایی وبالندگی می رساند وایده پردازی به عنوان پرورش افکار در جهت فرآیند کارآفرینی می باشد . بر همین اساس دفتر آموزش های فنی و حرفه ای برنامه تحولی ایده پردازی را برای گسترش تفکر و روحیه پژوهشگری ، تقویت تفکر خلاق و ظهور ایده های خلاقانه را در "اولین دوره جشنواره ملی ایده بازار و طرح های خلاق و نوآورانه" در رشته های زمینه) خدمات–ﺻنعت - کشاورزی و هنر ( به میزبانی استان مازندران به عنوان یکی از فعالیت های کیفیت بخشی برگزار می نماید. امید است که تنوع رشته ها و هدایت دقیق هنرجویان در هنرستان ها سبب شود تا هنرجویان به عرضه ایدههای خویش بپردازند و در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ شاهد ظهور و ارائه ایده های خلاقانه جهت شرکت در این جشنواره باشیم.


اهداف:

-ایجاد زمینه ای جهت شناسایی، ارزش آفرینی وتحریک استعدادهای هنرجویان.

-توسعه و ترویج فرهنگ نوآوری و ایده پردازی در جهت توسعه کسب وکار 

-آشنایی هنرجویان با آینده پژوهی و پژوهش میدانی* فن مسئله یابی و شیوه های کشف و حل خلاقانه مسائل.

-معرفی ایده های برتر با هدف ارزش آفرینی در راستای تولید و تجاری سای ایده ها.

-ایجاد فضای رقابت یازنده میان هنرجویان برای بروز رشد و شکوفایی خلاقیت و ایده های نو

دانلود: شیوه نامه اولین جشنواره ملی ایده بازار و طرح های خلاقانه و نوآورانه  شاخه فنی و حرفه ای

زمانبندی

۹۷/۱۱ - اطﻼع رسانی به استانها 

۹۷/۱۲ - اطﻼع رسانی استانها به ادارات تابعه و ادارات به هنرستانهای مجری

۹۸/۱/۲۰ - ثبت موقت ایده در سامانه و سایر فعالیت های مرتبط و ویرایش ایده

۹۸/۲/۲۵ - ثبت نهایی ایده های مصوب شده هنرستانها در سامانه

۹۸/۴/۱۰ - داوری ایده های ثبت شده  و ارسال لیست ایده های برگزیده به کمیته اجرایی استان

۹۸/۴/۱۵ - جمع بندی، تایید و ارسال ایده ها مطابق جدول سهمیه به استان مجری (اصفهان ۱۳ نفر)

۹۸/۵/۲۰ - مرحله اول داوری کشوری

۹۸/۷ - انتخاب ایده های برتر و اعلام دبیرخانه مرکزی

پاییز ۹۸ مرحله نهایی و اختتامیه واهداء جوایز

المپیاد شایستگی محور شاخه فنی و حرفه ای

المپیاد شایستگی محور شاخه فنی و حرفه ای سال تحصیلی ۹۸-۹۷

با تغییر نظام آموزشی و استقرار کامل نظام 3-3-6 مسابقات و جشنواره های شاخه فنی و حرفه ای در پنج محور المپیاد شایستگی محور، ساخت پروژه و فناورانه، ایده بازار، جشنواره هنرهای تجسمی و الگوهای برتر تدریس برگزار خواهد شد

خراسان رضوی به عنوان میزبان کشوری المپیاد شایستگی محور در 10 عنوان رشته شامل شبکه و نرم افزار رایانه، تاسیسات ساختمان، صنایع فلزی، امور زراعی، مکانیک خودرو، تربیت کودک، تربیت بدنی دختران، صنایع غذایی و حسابداری، انتخاب شد که این استان برای ۸ عنوان رشته تاسیسات ساختمان، صنایع فلزی، امور زراعی، مکانیک خودرو، تربیت بدنی دختران، صنایع غذایی و حسابداری، برنامه ریزی کرده است.

توسط دبیرخانه نخستین دوره المپیاد شایستگی محور شاخه فنی و حرفه ای مستقر در استان خراسان رضوی ابلاغ شد:
شیوه نامه المپیاد شایستگی محور
به استناد بند اول بخشنامه شماره 211517/410 مورخ 97/10/17 معاونت آموزش متوسطه، شیوه نامه اجرایی نخستین دوره المپیاد شایستگی محور فنی و حرفه ای از سوی دبیرخانه این دوره المپیاد واقع در اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی ابلاغ شد.

برای دریافت این بخشنامه از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

بخشنامه شیوه نامه اجرایی نخستین دوره المپیاد شایستگی محور شاخه فنی و حرفه ای

 تقویم اجرایی اولین دوره المپیاد شایستگی محور شاخه فنی و حرفه ای
مرجله هنرستان
۹۷/۱۲/۱۰ شناسایی شش هنرجوی برتر هر کلاس در رشته های المپیاد با توجه به ضابطه مشخص شده در شیوه نامه

۹۷/۱۲/۲۰ برگزاری آزمون شایستگی برای انتخاب هنرجو یا هنرجویان برگزیده ی هنرستان

۹۸/۱/۱۶ ارسال مشخصات برگزیدگان بخش هنرستانی به کمیته اجرایی استان 

مرحله استانی
۹۸/۲/۴ برگزاری آزمون شایستگی محور توسط استان 

۹۸/۲/۱۲ ثبت اسامی و نمره هنرجویان شرکت کننده در بخش استانی در سامانه و ارسال از طریق نامه به دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت

۹۸/۳/۲۶ پذیرش هنرجویان راه یافته به مرحله کشوری المپیاد شایستگی محور  
مرحله کشوری
۹۸/۳/۲۷ برگزاری مرحله کشوری المپیاد شایستگی محور بمدت دوروز 

۹۸/۳/۲۹ اختتامیه مرحله کشوری المپیاد شایستگی محور و تجلیل از برگزیدگان
 

نتایج المپیاد شایستگی محور شاخه فنی و حرفه ای

طبق زمان بندی و شیوه نامه المپیاد، توسط مسئولین هنرستان با بررسی نمرات و توانایی هنرجویان، شش نفر برتر و توانا در پایه دوازدهم رشته حسابداری انتخاب و با ارزیابی هنرآموزان مربوطه دو نفر توانمند (هنرجویان حامد باقری و مهدی ولایتی) از بین آنها انتخاب و به کمیته اجرایی استان جهت شرکت در مرحله اول فرستاده شدند. پس از برگزاری مرحله اول از بین ۸۰ نفر شرکت کننده در سطح استان ۷ نفر برگزیده برای مرحله دوم انتخاب و پس از انجام ارزشیابی مرحله دوم در ۹۸/۲/۸ یک نفر (هنرجو حامد باقری) به عنوان نماینده استان اصفهان جهت شرکت در مرحله کشوری انتخاب گردید.

کسب مقام اول استان در المپیاد شایستگی محور را تبریک می گوییم

مسابقات فوتبال کلاسی

مسابقات فوتبال بین کلاسی به مناسبت دهه فجر

سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری

سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری

مهلت ثبت نام از ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ ۰۸:۰۰ تا ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ ۲۳:۵۵

- تا 97/10/29 ثبت نام تعداد 25 نفر از هنرجویان فعال و علاقه مند انجام شد.

روز دوشنبه ۹۷/۱۱/۱ و سه شنبه ۹۷/۱۱/۲ فعالیتهای هنرجویان دریافت و توسط آقای خاکی به اداره تحویل داده شد. اسامی ثبت نام شده ها به شرح زیر می باشد:

ردیف

شرکت کننده

نقش شرکت کننده

پایه

رشته تحصیلی

کد گروه (تیم)

رشته ثبت نامی

1

محمد گودرزی

سرگروه

دوازدهم

شبکه 

703686525

نشریه الکترونیکی

2

سجاد مؤمنی 

عضو گروه

دوازدهم

شبکه 

703686525

نشریه الکترونیکی

3

مهدی سمندری 

سرگروه -انفرادی

یازدهم

فتو-گرافیک

703710125

تکنوازی

4

مهران محمدی 

سرگروه

یازدهم

شبکه 

703815425

بازی های رایانه ای

5

امین انتشاری 

عضو گروه

یازدهم

شبکه 

703815425

بازی های رایانه ای

6

امیرحسین نعمت اله

سرگروه انفرادی

دهم

حسابداری

703855025

شعر

7

محمدمهدی سلطانی 

سرگروه

یازدهم

شبکه

703883925

نشریه الکترونیکی

8

محمدمهدی بهرامی 

عضو گروه

یازدهم

شبکه 

703883925

نشریه الکترونیکی

9

محمد ابراهیمی 

سرگروه انفرادی

یازدهم

شبکه 

704078225

وبلاگ نویسی

10

سعید فاضل

سرگروه انفرادی

دهم

حسابداری

704084325

وبلاگ نویسی

11

علی قنبری

سرگروه انفرادی

دهم

حسابداری

704087525

وبلاگ نویسی

12

میلاد کاظمی 

سرگروه

یازدهم

فتو-گرافیک

704120825

فیلم داستانی

13

محمدرضا محمدی 

سرگروه انفرادی

دهم

فتو-گرافیک

845958825

طراحی مداد

14

محسن خلیل زاده

سرگروه انفرادی

دهم

فتو-گرافیک

846000225

کاریکاتور

15

امیرحسین امانی

سرگروه انفرادی

دهم

فتو-گرافیک

846130725

طراحی قلم فلزی

16

کمیل کاظمی 

سرگروه انفرادی

یازدهم

فتو-گرافیک

846239725

عکاسی

17

امیرحسین حسینی

سرگروه انفرادی

یازدهم

فتو-گرافیک

1005656525

طراحی آرم

18

علی مؤیدی

سرگروه انفرادی

دهم

فتو-گرافیک

1005675025

پوستر سازی

19

حمید طاهری

سرگروه انفرادی

یازدهم

فتو-گرافیک

1005707625

تصویر سازی

20

حامد سلیمانی 

سرگروه انفرادی

دهم

فتو-گرافیک

1005769225

طراحی آب مرکب

21

امید مداح

سرگروه انفرادی

یازدهم

حسابداری

1005847925

تکنوازی

22

میلاد رحیمی 

سرگروه انفرادی

دهم

فتو-گرافیک

1005892625

نقالی

23

محمدرضا آذری

سرگروه انفرادی

دهم

فتو-گرافیک

1005960825

مداد رنگی

24

سجاد عنایتی

سرگروه انفرادی

دهم

فتو-گرافیک

1005974225

طراحی زغال

25

امیر قنبری

سرگروه انفرادی

یازدهم

فتو-گرافیک

1040737425

طراحی جلد

نتایج داوری جشنواره ۹۷/۱۲/۱۲

ضمن تبریک به هنرجویان عزیز، آثار مقامهای اول به مرحله استانی ارسال می شود

ردیف نام و نام خانوادگی پایه رشته رتبه
۱ میلاد کاظمی یازدهم فیلم داستانی دوم
۲ محمدمهدی بهرامی و محمدمهدی سلطانی   یازدهم نشریه الکترونیکی اول
۳ سجاد مومنی و محمد گودرزی دوازدهم   نشریه الکترونیکی دوم
۴ مهران محمدی و امین انتشاری یازدهم بازی سازی رایانه ای   سوم
۵ علی قنبری و سعید فاضل دهم وبلاگ نویسی دوم
۶ محمدرضا آذری دهم طراحی مداد سوم
۷ کمیل کاظمی یازدهم عکاسی اول
۸ علی مویدی دهم پوستر اول
۹ محسن خلیل زاده دهم کاریکاتور سوم

نتایج استانی مسابقات فرهنگی و هنری 

نام و نام خانوادگی کلاس رشته مسابقه رتبه کسب شده
میلاد کاظمی ۱۱ فتوگرافیک    فیلم کوتاه داستانی      دوم استان
محمد گودرزی ۱۲ شبکه نشریه الکترونیک سوم استان
سجاد مومنی ۱۲ شبکه نشریه الکترونیک سوم اسان