مدرسه

صفحه شخصی اساتید (وبلاگ)

با کلیک رو منوی هنرستان و گزینه دبیران (صفحه شخصی) صفحه ای باز می شود که لیست اسامی معلمان به همراه دروسی که در سال جاری تدریس می کنند را نشان می دهد برای ورود به وبلاگ هر معلم کافی است روی نام آن معلم کلیک کنید.

در وبلاگ معلم معمولا در صفحه اصلی توضیحی کلی جهت راهنمایی وجود دارد و با کلیک روی منوی بالا به صفحات دیگر دسترسی دارید. همچنین از منوی سمت راست می توانید به صفحه هر درس وارد شوید و مطالب آن را ببینید. در هر صفحه معمولا آخرین مطلب همان بالاترین مطلب است. هر مطلب در یک کادر نمایش داده می شود که هر بازدید کننده ای می تواند پس از مطالعه با کلیک روی کلمه نظر که در پایین هر کادر قرار دارد نظر یا سوال خود را بنویسد تا معلم پس از دیدن نظر آن را جواب دهد

آموزش آزمون آنلاین

در باره آزمون آنلاین

برای انجام آزمون آنلاین هنرجو حتما باید وارد سامانه شود و از منوی سمت راست پنل کاربری خود آزمونهای آنلاین را انتخاب نماید. آزمون ها راس ساعت مقرر شروع شده و پس از پایان زمان آن خاتمه می یابد. زمان خود را تنظیم نمایید تا وقت را از دست ندهید.

آزمون های مجاز در یک بازه زمانی به صورتی است که مثلا اگر آزمون ساعت 9 الی 10 شروع می شود و زمان آزمون 20 دقیقه باشد، هنرجو از ساعت 9 الی 9:59 دفیفه می تواند آزمون را شروع کند و به مدت 20 دقیقه آزمون خود را انجام دهد.

آزمونهای محدود به ساعت فقط در بازه زمانی مشخص شده انجام می شود. مثلا اگر آزمون ساعت 9 الی 9:20 دقیقه تعریف شده باشد هنرجو فقط بین 9 الی 9:20 می تواند آزمون خود را انجام دهد و به محض رسیدن زمان 9:20 آزمون خاتمه می یابد. 

آموزش استفاده از سایت

ورود به پنل اولیا (سامانه وضعیت هنرجو در لحظه) :

اولیای گرامی برای مشاهده وضعیت نمرات، موارد انضباطی، برنامه کلاسی، برامه امتحانی و مشخصات هنرجو باید با داشتن نام کاربری و رمز عبور به سایت hstalebi.ir  مراجعه و از منوی بالا گزینه <ورود کاربران> و سپس <اولیا> را انتخاب نمایند و در صفحه ای که باز می شود نام کاربری که همان حرف p همراه با کد ملی هنرجو می باشد و رمز عبوری که در اختیار دارند را وارد کنند.

در صورتی که پیامک رمز برای شما ارسال نشده در پایین همین مطلب با استفاده از کلمه <نظر> یک پیام  درخواست با شماره موبایل بنویسید تا رسیدگی شود.

در پنل اولیا امکانات ذیل وجود دارد:

نمرات دانش آموز، برنامه کلاسی، برنامه امتحانی، کارنامه، موارد انظباطی، ثبت نام، مخزن سوالات، آزمون های آنلاین، حساب مالی، مدیریت پرداخت ها، گزارش ها و نمودارها، تنظیمات تغییر نام کاربری و اطلاعات دانش آموز.

 نمرات دانش آموز: همه نمرات شامل نمرات کلاسی که دبیر در دفتر کلاسی به صورت روزانه ثبت می کند یا پس از برگذاری آزمون نمره آن ثبت می شود و یا نمرات پایانی، مستمر و نوبت که در کارنامه ثبت خواهد شد.

برنامه کلاسی: برنامه دانش آموز در طول هفته است. برای مراجعه اولیا به مدرسه و صحبت با دبیر حتما برنامه کلاسی مشاهده شود.

برنامه امتحانی: وقتی آزمونی توسط دبیر یا مسئولین مدرسه ثبت شود برای اولیا نشان داده می شود.

کارنامه: در پایان هر پودمان و نوبت کارنامه صادر می شود و نمرات در کارنامه به روز می شوند.

موارد انظباطی: مواردی مثل غیبت، تاخیر، تشویق، تنبیه و ... به صورت روزانه در سیستم ثبت می شود و در لحظه والدین می توانند از وضعیت انضباطی فرزند خود اطلاع یابند.

مخزن سوالات: برخی از سوالات ثبت شده توسط دبیران برای هنرجو و اولیا قابل مشاهده است.

آزمون های آنلاین: وقتی دبیر آزمون آنلاینی طراحی کرده و فعال نماید تاریخ و زمان آن فعال می شود و هنرجو در آن زمان باید به اینترنت متصل شده و در آزمون شرکت کند. همچنین اولیا از نمره و سوالات آزمون در این قسمت اطلاع پیدا می کنند.

حساب مالی: جهت یاد آوری وضعیت مالی مشخص شده توسط ولی دانش آموز موارد در این قسمت قابل مشاهده است.

مدیریت پرداخت ها: لیست پرداختها و کمک مالی به مدرسه در این قسمت نشان داده می شود.

گزارش ها و نمودارها: نمودارهایی که نشان دهنده چگونگی پیشرفت دانش آموز در دروس یا مقایسه با کلاس را نشان می دهند می توان انتخاب و به صورت pdf دانلود کرده و مشاهده یا چاپ نمود.

تنظیمات تغییر نام کاربری و اطلاعات دانش آموز: اطلاعات ثبت شده در سیستم را نشان می دهد. لازم است اولیای گرامی همه موارد را کنترل و تصحیح نمایند تا از بروز هر گونه مشکلی در روند آموزش فرزندشان جلوگیری شود.

راه اندازی وب سایت هنرستان

درود و شاد باش

نظر به اینکه استفاده از فناوری در جهت ارتقا و بهبود کیفیت آموزش و پرورش فرزندان عزیزمان تاثیر بسیار زیادی داشته و مزایای بسیاری نظیر کاهش هزینه، صرفه جویی در وقت، دقت بالا و ... دارد، در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ کادر هنرستان پس از مشورت و تحقیق در این رابطه تصمیم به راه اندازی وب سایت با امکانات مورد نیاز گرفت.

با توجه به کمبود بودجه به مرور زمان و مرحله به مرحله بخش های مورد نیاز فعال می شود. در حال حاضر امکانات زیر راه اندازی شده و در حال استفاده است:

- پورتال : سایت اصلی که از طریق مرورگر در رایانه، تبلت یا موبایل به نام hstalebi.ir در دسترس است

- سامانه دانش آموزی: ثبت نام، انتخاب واحد، ثبت نمرات و صدور کارنامه

- سامانه ثبت موارد انضباطی: ثبت هر مورد انضباطی مثبت و منفی توسط اولیای مدرسه و معلمین

- سامانه پیامکی: اطلاع رسانی و ارسال پیامک به موبایل اولیا در مواقع ضروری

- اپلیکیشن موبایل: نرم افزار مخصوص موبایل اوایا برای اطلاع از نمرات و موارد انظباطی در لحظه

- وبلاگ معلمین: صفحه وبلاگ هر معلم جهت ارائه مطالب برای دانش آموز در منزل

- سامانه بانک سوال و آزمون : نمونه سوالات دروس برای انجام آزمون و مطالعه دانش آموز

- ...

لازم به ذکر است بخش عمده ای از مبلغ سامانه پیامکی توسط اولیای خیر در ابتدای راه اندازی پرداخت گردید که امیدواریم خدای متعال جزای خیر به ایشان و همه خیرین خیراندیش عنایت فرماید.